„Zwiedzanie Unity Centre – 14.10.2021”

W dniu 14.10.2021 r. dzięki uprzejmości GD&K Group, Krakowska Rada FSNT NOT zorganizowała zwiedzanie jednego z najwyższych budynków w Krakowie, 26-piętrowego wieżowca Unity Tower, dawnego budynku NOT, mieszczącego się przy Rondzie Mogilskim.

Warto wspomnieć, że to właśnie w tym budynku w latach 70-tych XX wieku Naczelna Organizacja Techniczna miała mieć swoją siedzibę, jednak budowa siedziby NOTu po wzniesieniu 24 kondygnacji, została wstrzymana w 1979 roku, a budynek w swojej niezmienionej formie przetrwał do 2016 roku.

Budowę obecnego, nowoczesnego Unity Centre, z wykorzystaniem pierwotnej konstrukcji wieżowca, ukończono w 2020 r. W skład kompleksu, oprócz charakterystycznego wieżowca Unity Tower, wchodzą dwa niższe biurowce, hotel oraz apartamentowiec.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Przedstawiciela GD&K Group, który był naszym przewodnikiem i przybliżył nam historię poszczególnych etapów budowy Unity Centre.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a także do przeczytania artykułu, który został napisany przez jednego z uczestników naszej wycieczki, za co serdecznie dziękujemy.
<link>