21 września 2017

Klub 10

Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznych spotkaniach Klubu 10 – „Przy muzyce o nauce i sztuce”, które organizowane jest w klubie Mercy Brown.

Podczas wrześniowego spotkania mogliśmy wysłuchać wykładu prof. dr hab. Andrzeja Urbanika o tajnikach radiologii, a tuż po nim odbył się koncert Pawła Orkisza wraz z zespołem. W przerwie między wykładem a koncertem można było wziąć udział w aukcji plakiety z brązu, przekazanej na licytację przez autora – artystę rzeźbiarza Wiesława Domańskiego. Fotorelację z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

 

Październikowe spotkanie Klubu 10 uświetnił dr Stanisław Dziedzic wykładem pt. „Refleksy świetności u schyłku stołeczności. Rokoko i klasycyzm w Krakowie”, a w czasie aukcji można było wylicytować książkę Jego autorstwa pt. „Romantyk Boży”.
Po wykładzie wystąpiła jazzowa grupa „The Colors” w składzie: Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Marek Raduli i Przemysław Kuczyński.
Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

 

Podczas grudniowego spotkania „Przy muzyce o nauce i sztuce” mogliśmy wysłuchać wykładu dr Moniki Urbanik „Mumia cenniejsza niż złoto”, czyli jak mumia ratowała życie i zdrowie ludzkie oraz wziąć udział w aukcji książki Jej autorstwa pt. „Apteka pod Barankiem w Krakowie”.
Następnie na pianinie elektronicznym zagrał Bartłomiej Guzik – uczeń liceum ogólnokształcącego, absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.

Zdjęcia z tego spotkania znajdują się tutaj.