21 września 2017

Klub 10

Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznych spotkaniach Klubu 10 – „Przy muzyce o nauce i sztuce”, które organizowane jest w klubie Mercy Brown.

Podczas wrześniowego spotkania mogliśmy wysłuchać wykładu prof. dr hab. Andrzeja Urbanika o tajnikach radiologii, a tuż po nim odbył się koncert Pawła Orkisza wraz z zespołem. W przerwie między wykładem a koncertem można było wziąć udział w aukcji plakiety z brązu, przekazanej na licytację przez autora – artystę rzeźbiarza Wiesława Domańskiego. Fotorelację z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

 

Październikowe spotkanie Klubu 10 uświetnił dr Stanisław Dziedzic wykładem pt. „Refleksy świetności u schyłku stołeczności. Rokoko i klasycyzm w Krakowie”, a w czasie aukcji można było wylicytować książkę Jego autorstwa pt. „Romantyk Boży”.
Po wykładzie wystąpiła jazzowa grupa „The Colors” w składzie: Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Marek Raduli i Przemysław Kuczyński.
Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

 

Podczas grudniowego spotkania „Przy muzyce o nauce i sztuce” mogliśmy wysłuchać wykładu dr Moniki Urbanik „Mumia cenniejsza niż złoto”, czyli jak mumia ratowała życie i zdrowie ludzkie oraz wziąć udział w aukcji książki Jej autorstwa pt. „Apteka pod Barankiem w Krakowie”.
Następnie na pianinie elektronicznym zagrał Bartłomiej Guzik – uczeń liceum ogólnokształcącego, absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.

 

W trakcie styczniowego spotkania „Przy muzyce o nauce i sztuce” mogliśmy wysłuchać prezentacji Michała Gierlacha – absolwenta Politechniki Krakowskiej, instruktora XC., przewodnika, pilota tandemowego oraz uczestnika RedBull X-Alps w 2017 r.,  zatytułowanej: „Skrzydlaty inżynier”.
Następnie wystąpił zespół SKALNI, który tworzy grupa przyjaciół z gór, muzykująca wspólnie od czasów studiów w Krakowie, z repertuarem najpiękniejszym kolęd i pastorałek.

 

Członkowie oraz sympatycy Klubu 10 spotkali się 02 lutego 2018 r. na Barce na Wiśle w ramach Ostatkowego Spotkania. Zdjęcia do obejrzenia tutaj.